NÁSTŘIKY PODVOZKŮ VOZIDEL - NÁSTŘIKY DUTIN KAROSÉRIÍ - OŠETŘENÍ NÁPRAV / CENY PLATNÉ OD 1. 1. 2023

         Nutno připočítat k celkové ceně antikorozního ošetření:

Tlakové mytí podvozku (kompletní umytí odstrojené karoserie zespoda na zvedáku)    900,- Kč
Odrezení - tzv. Konventor rust - základní lokální stabilizátor rzi / pokud je potřeba 2 500,- Kč

Je lepší provádět antikorozní nástřik podvozků a dutin karosérií v létě nebo je to jedno?

Odpověď: Nástřiky provádíme celoročně.Podvozek je nutný omýt tlakovou vodou a zbavit všech nečistot.Po usušení a odstrojení (např. plastové podběhy, kryty atd.) provádíme nástřik. Dutinový vosk se napustí rozprášením do nepřístupných a přeplátovaných míst.Po aplikaci vytěsní z těchto prostor vodu a vlhkost, svojí vzlínavostí prostoupí veškeré spoje a vytvoří pružný voskový film s několikaletou životností. V případě, že je již konstrukce napadena korozí, zabraňuje jejímu dalšímu průběhu.

TYP VOZU

PŘÍKLAD MODELU

NÁSTŘIK PODVOZKU

Ošetření podvozku karoserie nástřikem vč. materiálu:

OŠETŘENÍ DUTIN

Ošetření dutin karoserie voskem vč. materiálu:

OŠETŘENÍ NÁPRAV

malá vozidla

Swift, Ignis, Fabia, Corsa, Fiesta, Fiat Punto, ToyotaYaris, Škoda Citigo

5. 990 Kč

2. 990 Kč

1. 800 Kč

střední vozidla

SX4, Vitara, S-Cross
Fabia Combi, Sandero, Astra, Golf, Mégane, Dacia logan krátká

6. 990 Kč

3. 490 Kč

1. 800 Kč

combi

Octavia, Superb, Mondeo, Passat

7. 290 Kč

3. 590 Kč

1. 900 Kč

off-road

Jimny, Grand Vitara, Lada Niva
Duster, Yeti, Qashqai

9. 290 Kč

3. 990 Kč

1. 900 Kč

velký off-road

Grand Vitara XL-7
Land Cruiser, Hilux, Amarok, Pajero, L200

11. 500 Kč

4. 000 Kč

2. 000 Kč

Od roku 2005 Vám nabízí profesionální detailní ošetření podvozku karoserie a dutin karosérií u vašeho osobního vozidla. Nástřiky provádíme značkovými přípravky Dinitrol a Würth, které zajišťují perfektní ochranu proti korozi, vlhkosti, hluku a dalším nepřiznivým vlivům, které ničí podvozek automobilu.

Význam antikorozní ochrany podvozků a karosérie vozidel

Převážná většina ušlechtilých materiálů používaná při výrobě vozidel, dopravní techniky konstrukcí a strojírenských výrobků všeobecně má z procesu výroby v sobě určitou energetickou „napjatost“, kterou se přirozené procesy (koroze) snaží uvést do původního stavu.

Dále vlivem nerovnoměrného složení, různého elektrochemického potenciálu jednotlivých materiálů resp. i částí jejich struktury (krystaly) a vlivu prostředí ( vzdušná vlhkost a „kyselost“, voda, chemikálie užívané pro údržbu komunikací atd.) dochází ke korozi kovů, tak jak ji známe například u oceli, kde probíhá plošně na povrchu výrobku, ale i například hloubkově po hranicích krystalů (důlková koroze).

Obdobně velmi intenzivně korodují i barevné kovy (hliník a jeho slitiny). Navíc veškeré konstrukční spoje (svarové, nýtové, šroubové atd. spojují materiály s různým elektrochemickým potenciálem a tím se proces koroze v uvedených místech významně urychluje.

Zabraňte jako uživatelé škodám, které vám jinak neodkladně vznikají, kdy jste drahý výrobek uvedli do provozu.
Nabízíme vám ucelený „program“ řešení problematiky antikorozní ochrany. Širokou škálu se speciálním určením dle požadavků a kontrolu podvozku.

Lokální odrezení – tzv Rust Konventor RC

Jedná se o základní lokální odrezení stabilizátorem rzi na bázi kopolymeru latexu,který aktivně přeměňuje rez v pevný přelakovatelný  podklad. Chemicky přetváří rez vyskytující se na kovových dílech do stabilní organické železné složky. Během schnutí tvoří neproniknutelný film, který zabrání přístupu kyslíku a vlhkosti k ošetřenému místu a tím efektivně zamezí další korozi. 

Jaký je pracovní postup

Podvozek vozidla se nejprve důkladně vizuálně zkontroluje, následně se očistí drátěným kartáčem nebo lokálně pískovací pistolí. Podvozek vozidla následně aktivní pěnou umyjeme a tlakovou vodou opláchneme. následně podvozek odmastíme a opět opláchneme, následně necháme úplně vyschnout. Karoserie je před nástřikem podvozku zakryta fólií proti nečistotám.

Demontují se kola a veškeré plastové kryty okrajů karoserie. Elektroinstalace, svorkovnice, senzory ABS a pryžové části podvozku se zalepí krycí papírovou páskou. Odřená a otlučená místa se pak opraví a ošetří zinkem. Korodující místa se ošetří Rust Konventorem. Pak následuje ochranný nástřik podvozku ve dvou vrstvách, což se provádí stříkacím zařízením. Celý proces od očištění podvozku až po antikorozní nástřik trvá cca 3 dny. Tuto dobu lze zkrátit na dva dny tím, že si zákazník provede umytí a očištění podvozku předem sám a demontuje si plastové části v nadkolí...

Antikorozní nástřik se provádí nejen na podvozku, ale aplikuje se i do všech kapes, záhybů a dutin. K tomuto ošetření se používá přípravek na bázi vosku, který zateče do všech skrytých míst a po zaschnutí si zachová elasticitu při teplotách od minus 20 do plus 60° C. Tento antikorozní nástřik má zvláštní kapilární vlastnosti – infiltruje vlhkost, zabraňuje šíření koroze případně již napadených částí podvozku a karoserie vozidla.