Proč se zabývat dekontaminací laku na svém autě?

Čím důkladněji se vozidlo umyje, tím více vad je na laku vidět.  Mezi časté poškození laku patří kontaminace – tedy přilepení nebo zapíchnutí malých až mikroskopických částic asfaltu, pryskyřice, zbytků pneumatik, brzdového prachu nebo vzdušné koroze (tzv. polétavá rez) do laku. Tímto se lak zanáší, ztrácí původní hladkost a je i náchylnější ke špinění.

M+M Cars Starý Pelhřimov

Příjem tel. zakázek: Po-Pá 8.00 - 12.00 Hod.

Tel: +420 777 831 343

Proto výrobci autokosmetiky vynalezli odstraňovač kontaminace – tzv. „Clay“. Jedná se o speciální hmotu, připomínající plastelínu. Používá se v kombinaci s lubrikantem, aby při mechanickém odstraňování nedošlo k poškrábání laku. Lubrikant se nastříká na lak a Clayem se prochází vodorovnými nebo svislými pohyby. Při velké kontaminaci je třeba clay často „obracet“, aby z důvodu přilepených zbytků kontaminace nedošlo k poškrábání laku. Po dekontaminaci doporučujeme vozidlo znovu umýt a následně zakonzervovat vhodným voskem!

Lze se setkat i s tím, že i zcela nový vůz, přicházející k dealerovi na showroom může být kontaminován. Děje se to při transportu auta z továrny na kamionu, vlaku nebo pokud vozidlo jede dlouhodobě bez vosku. Dlouhodobým neřešením kontaminace laku mohou vzniknout malé lokální koroze , která je patrná především na bílém nebo světlém laku. Zanesení laku se nejvíce projevuje na spodní části předních dveří, kam se dostane od kol. Další náchylnou částí je i zadní část vozu na kufru v okolí SPZ vozidla.

Dekontaminace laku by měla být provedena vždy před voskováním vozidla!

Dekontaminací laku zvyšujeme kvalitu laku, lepší přilnavost vosku a první dojem. Jde o odborný úkon a proto se vždy poraďte nebo využijte naše služby.

Dekontaminace laku - jedná se o postup, který by měl být primárně velmi efektivní, a to v rámci odstranění jakýchkoliv nečistot z automobilu. Dále nezapomínejme také na to, že by měl být daný postup k laku šetrný, aby nedošlo k jeho dalšímu poškození. Výsledkem dekontaminace laku by měl být takový lakovaný povrch, který bude zbavený jakýchkoliv nečistot, stejně jako bude dokonale odmaštěný a připravený na finální ochranu voskováním.

Co vše by měla správná dekontaminace laku odstranit?

Pokud se podíváme i na to, co správná dekontaminace pomůže odstranit, tak daných nečistot skutečně více než dost. Mezi příklad patří třeba způsobené běžným používáním, jako jsou stopy hmyzu a běžných nečistot z ovzduší. Dekontaminací laku by však mělo dojít také k tomu, že budou eliminovány případné stopy rzi nebo kousky asfaltu, které se na lak během jízdy také přilepí. Díky tomu všemu máte jistotu, že bude daný povrch následně i dokonale hladký. Dekontaminace se kromě jiného může využívat i před voskováním, nebo před tmelením. I toto jsou situace, kdy je třeba stav laku vylepšit a je nutné, aby byl v dané chvíli naprosto dokonalý.

Cena samostatné dekontaminace laku bez dalších příprav a aplikací vychází od 999 Kč

TOPlist
Celoroční profesionální péče o interiéry a exteriéry vašich vozidel: parní a ozonová dezinfekce vozidel, čištění interiérů vozidel, dekontaminace laku karosérií, voskování karosérií atd. Těšíme se na Vás u nás v M+M Cars ve Staráku :-) / neplátce DPH - IČ86877992 - Zdeňka Maurerová, Provozní doba: pouze na objednání CZIN.eu Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti