Komplexní péče o interiéry vašich vozidel

Odstranění zápachů v interiéru vozidla

Nepříjemný zápach v autě může značně znepříjemnit cestování. A nejen to. V mnoha případech může dlouhodobější pobyt způsobit řadu nepříjemných zrdavotních komplikací.

Co zápachy způsobuje?

Pomineme-li zápachy chemického původu, například po rozlití nafty, nebo jiných chemických látek,či známý odér kuřáckého prostředí, jsou příčinou hnilobné procesy.

A jak vznikají?  Je potřeba si uvědomit, že interiér vozu je vystaven mimořádnému namáhání. Do prostoru vozu se dostává mnoho nečistot. Otevřenými okny, na vaší obuvi apod. Rychlé střídání teplot, kterým je prostor vystavený, zapřičiňuje kondenzování vlhkosti, která se odkáže dlouhodobě držet v různých zákoutích a prolisech. Pod palubní deskou, pod čalouněním, ve spárách.

A tyto prostory jsou přímo živnou půdou pro různé druhy choroboplodných zárodků a baktérií a jejich úspěšné množení provází právě zmíněný nepříjemný zápach.

Co s tím?

Nejjednodušší řešení je pravidelné profesionální čištění a dezinfekce v interiéru vozidla. Důkladné vysátí výkonným vysavačem s adaptéry pro štěrbiny a úzké prostory a otření všech dostupných hladkých ploch od prachu je základem. Doporučeno je minimálně 2x ročně provést hloubkové vyčištění čalounění extraktorem v kombinaci s kvalitním čistícím přípravkem. Nejlépe na jaře po zimní sezóně, ve které se do vozu dostává nejvíce nečistot a vlhkosti a před zimou po dovolených, kdy je v autě hodně vedlejších zbytků z potravin, nápojů apod.

Níže najdete přípravky, které jsou určeny pro rychlé a efektivní odstranění zápachu. Stejně, jako i další přípravky pro čištění interiéru z našeho sortimentu je všechny spojuje jedna společná vlastnost. Všechny obahují desinfekční složky, které ničí organické nečistoty.

Považujete to za zbytečné? Vzpomeňte si na nás, až Vás budou ve voze pálit a slzet oči, nebo se najednou spustí rýma.

TOPlist
Celoroční profesionální péče o interiéry a exteriéry vašich vozidel, těšíme se na další spolupráci u nás v M+M Cars Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, IČ86877992 - Zdeňka a Vojta Maurerovi, Provozní doba: pouze na objednání CZIN.eu