Komplexní péče o interiéry vašich vozidel

Víte, že mýt auto na ulici je zakázané? Jaké tedy máte další možnosti? A co když jste ještě nikdy nebyli v myčce? Poradíme vám jaký typ myčky i jaký program si vybrat.

Proč a jak často mýt auto

Čisté auto vypadá lépe, to ale není ten hlavní důvod, proč vůz pravidelně mýt. Špína totiž autu nesvědčí i z dalších důvodů než jsou ty estetické. Nejhorší je to v zimě, kdy se na něm usazují nečistoty smíchané se solí. I jinak ale směs nečistot může postupně způsobit degradaci laku a dalších citlivých míst a způsobovat korozi.

Před zimou se tedy vyplatí auto důkladně umýt a navoskovat, aby bylo dobře chráněné. Pak už stačí mýt pravidelně méně důkladně (základní program) ovšem v zimě jen do teploty nad -5° C. Jinak totiž hrozí prasknutí skla.

Častěji je potřeba čistit auta, která se pohybují po městě. Špína je tam totiž agresivnější, zvláště v průmyslových zónách.

Kde mýt auto

Vlastnoruční mytí na ulici je přestupek

Dříve se to nedělalo jinak a řada lidí (například oba moji sousedé) tento způsob praktikuje i v dnešní době. Faktem ale je, že se jedná o přestupek. Vodní zákon totiž praví: „Mytí motorových vozidel a provozních mechanismů ve vodních tocích nebo na místech, kde by mohlo dojít k ohrožení jakosti povrchových nebo podzemních vod, je zakázáno.“ A podle Ministerstva životního prostředí takové ohrožení může obecně nastat kdekoliv.

Samoobslužný mycí box – dobrý kompromis

Boxy, kde si auto umyjete sami, jsou daleko rozšířenější v zahraničí než u nás, i když se to v poslední době mění. Přitom výhody jsou zřejmé. Mytí vyjde levněji a může být šetrnější i účinnější než v myčce – zvládnete totiž umýt místa, kam se automatické kartáče nedostanou. Odtok použité vody je ekologicky zajištěn, k dispozici jsou mycí prostředky a pomůcky a často také vysavač pro úklid interiéru. Navíc v něm umyjete i nestandardní typy aut.

Pokud ale v mytí nemáte praxi, hrozí, že nakonec utratíte víc než v myčce, platíte totiž za čas, který v boxu strávíte. A může se stát, že kvůli své své nezkušenosti auto neumyjete pořádně.

Automatická myčka

Myčky dnes využívá většina řidičů, hlavně těch městských. Nejrozšířenější jsou kartáčové myčky. Vybrat si můžete z několika programů.

Voskování auto chrání proti nepříznivým vlivům, určitě ho ale nemusíte využívat při každém umytí. Stačí 1-2 x ročně. Nejhůře se v myčce myje podvozek, proto je výhodné, když je v nabídce možnost ručního předmytí – obsluha spodní část vozu ručně ostříká hadicí. Jinak se vyplatí objednat si program s tlakovým předmytím. Mytí aktivní pěnou si vyberte v případě, že je auto hodně zašpiněné. Při běžném zašpinění vám bude bohatě stačit základní program.

Bezkontaktní automatická myčka

U nás se jedná o novinku, která se pomalu prosazuje, v USA je už skoro standardem. Místo kartáčů auto myjí vysokotlaké trysky, což má několik výhod. Voda se dostane i do míst, která běžné myčky nezvládnou, mytí je velmi účinné a přitom šetrné k laku a dají se tak umýt i auta nestandardních tvarů. Přitom cena je srovnatelná s běžnou kartáčovou myčkou.

Komplet servis – umytí exteriéru i interiéru - vždy nechte na profesionálech

Pokud chcete autu dopřát opravdu luxusní péči, můžete ho svěřit specializované firmě, která ho důkladně umyje zevnitř i zvenku. Nebo ho necháte pouze vyčistit a umyjete si své auto v myčce sami. U profesionálů si vyberete, co všechno a jak důkladně chcete vyčistit.

TOPlist
Celoroční profesionální péče o interiéry a exteriéry vašich vozidel, těšíme se na další spolupráci u nás v M+M Cars Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, IČ86877992 - Zdeňka a Vojta Maurerovi, Provozní doba: pouze na objednání CZIN.eu