Profesionální péče o interiéry vašich vozidel u M+M Cars

Voskování karosérií vozidel

Proč je vůbec nutná dekontaminace laku?

Po umytí auta sebesilnějším šampónem na laku stále zůstane mnoho špíny (kontaminantů), které často už ani nebývají okem vidět (lze je ale např. cítit při přejetí rukou po laku), a které je před voskováním vhodné odstranit.

Mezi tyto kontaminanty může patřit:

 • průmyslový spad

 • vodní spot (minerály z uschlé vody, ať už z deště nebo od mytí tvrdou vodou)

 • brzdový prach

 • železniční prach

 • přestřik barvy (ať už z lakovny nebo při parkování v blízkosti malířů)

 • přenos barvy z jiných objektů (parkovištní ťukance a „odřeniny“)

 • asfalt

 • lepidlo (např. po dealerských nálepkách na novém voze)

 • zbytky hmyzu a much

 • zbytky ptačích výkalů

 • pryskyřice (smůla) ze stromů

A určitě mnoho dalších…

Nyní důvody, proč je potřeba všechny tyto kontaminanty odstranit:

 • Zamezení poškození laku v dalším kroku (při přípravě laku pro vosk) – pokud v laku zůstanou železité částečky (např. od brzd) a začnete lak leštit (ať už ručně nebo strojně), leštící kotouč nebo aplikátor tyto částečky postupně nabere do sebe a vy s nimi tak budete jezdit po laku a lehce ho škrábat (jde ale o kovové částečky v podstatě mikroskopického rozměru, takže poškození nebývá tak hrozné, přesto může být zejmána na slunci výrazně viditelné). A i pokud bysme se přenesli přes toto poškození, tak leštící kotouč by se na laku zasekával a nejezdil by plynule, rychleji by se opotřebovával a práce by nebyla moc pohodlná.

 • Dokonalé vyčištění laku – jak už bylo řečeno, většina z těchto kontaminantů mohou být mikroskopického rozměru, ale v závislosti na stavu auta může jejich vrstva být tak „tlustá“, že lehce pozmění odraz světla od laku, a tím opticky snižují lesk. A pro co nejlepší přilnutí vosku k laku auta je vhodné, aby mezi lakem a voskem nic nebylo (kromě případné přípravy pod vosk).

 • Proti rzi – všimli jste si někdy malých rezavých teček (jsou vidět zejména na bílých autech)? I tyto se při dekontaminaci dají lehce odstranit. Jde v podstatě o železitou kontaminaci, které na povrchu laka začala korodovat. V extrémním případě se tato rez může prožrat skrz lak a začne to reznout „zespodu“ (citation needed).

Dva druhy dekontaminace – chemická a mechanická

Při dekontaminaci je mnoho variant, jak přesně postupovat, osobně v rámci zachování co největší šetrnosti k laku začínám chemickou dekontaminací, a potom pokračuji mechanickou:

Chemická dekontaminace je vesměs velmi bezpečná k laku, je téměř bezdotyková a využívá k dekotaminaci chemické reakce, které kontaminanty uvolní a potom celé auto stačí opláchnout (ideálně wapkou). Jsou tři druhy kontaminantů, které lze účinně chemicky odstraňovat:

 • polétavá rez, brzdový brach a další železitá kontaminace (odstraňovačem polétavé rzi)

 • asfalt a zbytky lepidel (odstraňovačem asfaltu a lepidel)

 • vodní spot (např. produktem Gyeon Water Spot)

Mechanická dekontaminace je potom starý známý clay, případně jeho alternativy jako clay block, clay cloth nebo nástavec na leštičku, které jsou ale méně šetrné.

Jak probíhá voskování auta?

Ke každému autu přistupuji individuálně. Před nanesením tvrdých vosků je proveden důkladný peelinh a odmaštění celého laku, díky kterému se odstraní i ty nejmenší nečistoty. Poté je vosk jemně vmasírován na celou karoserii vozu speciální houbičkou. Po nanesení vosku je celá karoserie rozleštěna mikrofázovou utěrkou do zářivého lesku.

Jak probíhá nanokonzervace auta?

Kromě důkladného detailingu, peelingu laku následuje odstranění silikonu speciálním autokosmetikým přípravkem. Dílčí plochy se navlhčí a cca. 1 – 2 minuty zalešťují, dokud nevznikne souvislý film bez tvorby kapek. Tento film se vyleští čistým profi-hadříkem z mikrovláken (mikrofázová utěrka) do vysokého lesku. Po cca. 1 – 2 hodinách dojde ke konzervaci, takže vznikne vrstva odolná vůči chemikáliím a škrábancům, která vytváří extrémně hluboký lesk a vynikající hladkost.


Proč si nechat navoskovat auto?

Účelem navoskovaného auta je nejen zářivý lesk, ale také ochrana před všemi vlivy a nečistotami jako je např. :

hmyz, UV záření, smog, posypová sůl, pyly apod.

Odjedete se zářivým a chráněným vozem

M+M Cars nabízí vysoce kvalitní vosky s certifikáty kvality za bezkonkurenční ceny.

Díky precizní práci a kvalitě vosků, odjedete nejen se zářivým leskem, ale i dokonalou ochranou laku u vašeho vozidla.

Cena od 2. 999 Kč

TOPlist
Celoroční profesionální péče o interiéry a exteriéry vašich vozidel: parní a ozonová dezinfekce vozidel, čištění interiérů vozidel, dekontaminace laku karosérií, voskování karosérií atd. Těšíme se na Vás u nás v M+M Cars ve Staráku :-) / neplátce DPH - IČ86877992 - Zdeňka Maurerová, Provozní doba: pouze na objednání CZIN.eu