ČIŠTĚNÍ A DEZINFEKCE VOZIDEL / ANTIKOROZNÍ CENTRUM VOZIDEL

ROZLEŠŤOVÁNÍ PLASTOVÝCH SVĚTLOMETŮ - OBNOVA KVALITY SVÍTIVOSTI SVĚTLOMETŮ U NÁS V M+M CARS VE STARÉM PELHŘIMOVĚ

Jsou vaše světlomety matné? Vidíte při řízení v noci špatně?  Vaše matné nebo zažloutlé světlomety jdou přitom zrenovovat tak, že budou svítit i vypadat jako nové. Matnost nebo zažloutlost světlometů je způsobena oxidací povrchu vnějšího krytu, což to může mít za následek vážné zhoršení účinnosti samotného světla.

Příčinou, proč světla z polykarbonátu s léty slepnou, hledejte v ultrafialovém, zkráceně UV záření. To škodí všude - laku aut, rostlinám a samozřejmě lidem. Jeho vysoká frekvence a zároveň malá vlnová délka mají za následek značnou energii a tedy pronikavost.

Aby výrobci polykarbonátovou krycí plochu světlometů ochránili, musejí ji opatřit vrstvou proti UV záření. Tedy něčím podobným, co používají optici u plastových skel brýlí ve snaze šetřit vaše oči. Dříve používané sklo ochranu nepotřebovalo, navíc ani UV záření nepropouští. Proto se u zavřeného okna neopálíte.

Příčinou tzv. slepnutí světlometů je poškození zmíněné ochranné UV vrstvy. K tomu dochází působením okolních vlivů – dešťovou vodou (kyselé deště), změnami teploty a samozřejmě mytím vozidel v myčkách, kde se používá poměrně agresivní mycí prostředek. A také vinou mechanického poškození, třeba od odletujících kamínků či prachu od jedoucích aut. Plast zbavený ochrany časem změní svůj odstín – ztmavne. Tím je ale výrazně sníženo množství světla vyzařovaného světlometem.

Potřebuji renovaci světlometů?

Čas na zrenovování světel přichází zejména pokud:

  • V noci špatně vidíte na silnici před sebou.
  • Vaše světlomety jsou zažloutlé.
  • Vaše světlomety jsou zakalené.
  • Vaše světlomety jsou prasklé nebo poškrábané

Proces renovace světlometů zahrnuje několik kroků, které vyžadují pečlivou pozornost k detailu. Prvním krokem je vyčištění a obroušení světlometů, abyste odstranili veškeré nečistoty, špínu nebo oxidaci, které se mohly časem nashromáždit. Pro snadnější a efektivnější čištění a broušení se světlomety často úplně demontují. K broušení se používá brusný papír různé zrnitosti, na vodní bázi, nebo brusný kotouč do leštičky. Je samozřejmě potřeba dávat pozor, aby nedošlo k broušení mimo leštěný povrch.

Tato služba zahrnuje:

  • Odstranění drobných škrábanců a zmatnělé vrstvy
  • Vyleštění do původní čirosti.
  • Nanesení ochranného přípravku zabraňujícího další oxidaci.

Ceník renovací skel světlometů

Přední světlomety: od 750 Kč za kus
Zadní světlomety: od 450 Kč za kus