ANTIKOROZNÍ PROGRAM PRO VAŠE OSOBNÍ A FIREMNÍ VOZIDLA Starý Pelhřimov

Antikorozní nástřiky podvozků vozidel Pelhřimov Antikorozní ošetření dutin karosérií Pelhřimov

Moderní auta vypadají i po letech dobře. Stačí se na ně ale podívat z poněkud jiného úhlu a dost možná o iluzi bezstarostného provozu přijdete. Rez se prozatím nepodařilo vymýtit ani náhodou. 

Chraňte podvozek i dutiny svého vozidla

Jak chránit auto před zimou, a především agresivní solí i odletujícími kamínky, jsme si řekli už v minulém souhrnu s pracovním názvem, "co všechno před nadcházející sezónou zkontrolovat a následně dát do pořádku". Pouze telegraficky jsem psal, že byste si měli nechat auto pořádně zespodu vyčistit, navoskovat a opravit případné vady laku. Pokud to ale s ochranou svého auta myslíte skutečně vážně, asi tušíte, že tak snadné to nebude.

Neříkám, že základní ošetření spodku auta spočívající v mechanickém odstranění rzi a následné aplikaci účinných chemických prostředků a ochranných nástřiků podvozku a dutin nezvládnete v domácích podmínkách i sami. Rozhodně vás v tomto nechci podceňovat. Je ale jednodušší a pohodlnější přenechat tuto docela špinavou práci profesionálům, kteří s ní mají nepoměrně více zkušenosti, a ti lepší mají navíc od výrobců přesné informace kudy a kam konzervační látky nanášet.

Rovnou připomínám, že to není levné. Kompletní ochrana zahrnující stříkání podvozku a dutin nosníků, blatníků a dalších částí se podle velikosti automobilu pohybuje přibližně od šesti do patnácti tisíc korun a po třech čtyřech letech, respektive v závislosti na podmínkách provozu vozidla je nutné takový nástřik nutné obnovit.

Majitelé nových aut na podobné "podružnosti" jako je ochrana netknutého podvozku právě zakoupeného miláčka obvykle nemyslí, skutečně účinné je ale začít s ošetřováním co nejdříve. Že se tak příliš často neděje, je vcelku pochopitelné. 

Vlastník vozu řeší jen málokdy, co se s jeho chloubou stane v budoucnu, když je navíc dost pravděpodobné, že ji po čtyřech nebo pěti letech stejně vymění za novou. Dalším důvodem je přesvědčení, že ochrana moderních vozů je perfektní, a pokud by i nebyla, pomůže přeci záruka. Jak jsme si ale řekli o pár odstavců výš, tak snadné to není.

Samozřejmě netvrdím, že se vám bez aplikace uvedené chemie nebo alespoň základní pravidelné kontroly a ošetřování začne auto rozpadat před očima podobně, jako tomu bylo u vozů vyrobených do osmdesátých let. Od té doby jsme přeci jenom pokročili. Stejně tak ale neplatí, že dnes stačí měnit pouze olej, filtry a brzdové obložení. A především majitelé starších aut by na to měli pamatovat.

Orientační ceník služeb:

  • Mokré čištění a odmaštění podvozků vozidel: od 999 Kč - dle stavu znečištění

  • Kontrola a dodatečná ochrana korozí napadnutých míst na podvozku - DINITROL: čištění + ošetření od 2. 999 Kč

  • Lokální aplikace zinkové ochrany na korodujících místech - očištění + nástřik ZINKOVÉ ochrany: od 3. 999 Kč

  • Aplikace celkové podvozkové antikorozní ochrany DINITROL: mytí podvozku, odmaštění, čištění + nástřiky podvozku od 6.999 Kč

  • Ošetření dutin vozidla dutinovým voskem DINITROL: od 2. 499 Kč

  • Lokální jednorázové ošetření náprav vozidla: od 2. 999 Kč

Vozidlo je u nás min. 2-3 dny