OZONOVÁ DEZINFEKCE INTERIÉRŮ VOZIDEL Starý Pelhřimov

Příčiny zápachu ve vozidle

Nežádoucí zápach u automobilů má celou řadu příčin. Jen málo lidí si bude stěžovat na zápach u nových vozů, ačkoliv ředidla z barev a lepidel mohou způsobovat bolesti hlavy.

Stížnosti obyčejně přicházejí až po určité době. Voda začne pronikat dovnitř vozu nebo se voda z tajícího sněhu dostane pod koberečky a způsobí tvorbu plísní, což je také doprovázeno nežádoucím zápachem. Tento problém je zřetelnější, pokud není vozidlo dostatečně větráno.

Nejčastějším zdrojem zápachu je klimatizační systém, protože kondenzát tohoto systému vytváří ideální prostředí pro růst bakterií uvnitř vozu. Zápachy jsou velmi oxidační, a proto rychle reagují s ozónem. Vdechujeme-li zapáchající vzduch, zbavujeme tělo kyslíku, neboť ten reaguje s původci zápachu. To vysvětluje, proč nás náš nos varuje před pobytem v takovémto prostředí.

Ozón okamžitě zabíjí nejen všechny zápachy tvořící bakterie, fungicidy a kvasnice, ale i viry. Ozón zcela dezinfikuje ošetřovaný prostor, aniž by zanechal nějaký jedovatý chemický zbytek. 

Proto je ozón ideálním prostředkem pro odstraňování zápachu u automobilů.

Různé sprejové deodoranty a levné visící prostředky typu "čerstvý vzduch" neodstraní zápachy, pouze je maskují příjemnějšími pachy. Nezabíjejí a neodstraňují zdroje zápachů - bakterie, plísně a kvasnice

Ozonizace je 100% účinná plně ekologická metoda, která nezanechává žádný zbytkový produkt. 

Využívá v průmyslu, zemědělství, k úpravě vody, likvidaci pachů, sterilizaci objektů a nyní také k čištění klimatizací ve vozidle. Ozon se běžně vyskytuje v přírodě a v přiměřených dávkách je zdraví prospěšný. Nedá se skladovat a musí být vyráběn přímo na místě.

Ozon je nejsilnější přírodní oxidační činidlo (asi 3000 krát rychlejší než chlór). Neexistuje žádný virus ani bakterie odolávající ozonu (účinně ničí plísně, roztoče, alergeny).

Odstraňuje původce zápachu (cigaretový kouř, zatuchlost). Ozon zápach nemaskuje, ale trvale odstraňuje. Zvládne tedy to, co ostatní dezinfekční spreje nedokáží. Je ideální pro alergiky a astmatiky.

Cena ozonové dezinfekce interiérů vozidel:

  • malé vozidlo 499 Kč / 1/2 Hodiny
  • střední vozidlo 699 Kč / 1 Hodina
  • velké vozidlo 999 Kč / 2 Hodiny